SOCIALDEMOKRATŲ NAUJIENOS

Penktadienis, 08 Rugsėjis 2017 12:19

Kibirkštys po S. Skvernelio ir A. Palionio susitikimo

Premjeras Saulius Skvernelis tęsdamas susitikimus su parlamentinių politinių partijų lyderiais, trečiadienio rytą į Vyriausybę pasikvietė Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos seniūną Andrių Palionį. Premjeras rudens sesiją nutarė aptarti su juo, o ne su socialdemokratų pirmininku Gintautu Palucku, į kurį šis net nebuvo pakviestas. Šis susitikimas sulaukė didelio žiniasklaidos dėmesio, o partijos viduje - įvairių nuomonių.

Po susitikimo S.Skvernelis pasidžiaugė, kad su socialdemokratų frakcija sutaria ir ketina pasirašyti, žiniasklaidos teigimu, memorandumą dėl bendro darbo. Premjeras neslėpė, kad susitarimą norėtų pasirašyti prieš socialdemokratų tarybos posėdį, kuriame jie spręs, ar likti koalicijoje. „Mes norėtume, kad tą susitarimą galėtume pasirašyti rugsėjo 10 dieną, prasidedant rudens sesijai“, – neslėpė S.Skvernelis.

Vėliau, LSDP infocentro bičiuliams, A. Palionis atviravo, kad pasirašyti tokį susitarimą iki rugsėjo 10 d. nėra realu, o ir gausiai aptariamas dokumento projektas neturėtų būti vadinamas memorandumu.

Spaudos teigimu, memorandumu vadinamą dokumentą pasirašyti „valstiečiams“ neva pasiūlė LSDP frakcijos lyderiai – A.Palionis ir Gediminas Kirkilas. A.Palionis po susitikimo su premjeru žiniasklaidai tikino, kad tai tėra susitarimas tarp frakcijų, o partijos pirmininko G.Palucko ar kitų valdymo struktūrų – valdybos, tarybos ar prezidiumo – pritarimo tam nereikia.

A.Palionis žiniasklaidai teigė, kad susitarimas tarp frakcijų ir partijos sprendimas dėl ateities koalicijoje „vienas kitam netrukdo“, nes partija ir po susitarimo gali priimti sprendimą palikti koaliciją. A.Palionio teigimu, čia bus susitarta tik dėl tam tikrų sprendimų palaikymo rudens sesijoje. Po rudens sesijos, pasak A.Palionio, gal ir partija pakeis savo nuomonę dėl koalicijos su „valstiečiais“.

Socialdemokratų frakcijos seniūnas priminė, kad ir anksčiau socialdemokratai, nors buvo koalicijos nariai, nebalsavo vieningai už visus sprendimus, todėl, net, jei partija taps opozicine, socialdemokratų frakcija esą galės palaikyti kai kuriuos sprendimus. „Šiai dienai mes nesavivaliaujame. Jeigu mes pasirašytume šį susitarimą po tarybos sprendimo, kad reikia išeiti, tuomet sutikčiau“, – teigė A.Palionis.

LSDP Frakacijos seniūnas A. Palionis: kalbėjomės apie rudens darbus

Paklaustas LSDP infocentro bičiulių, Andrius Palionis sakė, kad su Premjeru daugiausiai kalbėjosi apie rudens sesiją ir įstatymų projektus, o apie susitarimo dokumentą tebuvo užsiminta, kaip apie galimybę laikytis įsipareigojimų. "Iš esmės kalbėjome apie politines priemones, kad didėtų atlyginimai, būtų stabdomas kainų augimas ir nesąžiningas monopolistų pelnymasis. Kalbėjome, kad siekiant socialinio teisingumo, būtina įvesti progresinius mokesčius, visiems pradinukams užtikrinti nemokamą maitinimą, didinti vaiko pinigų sumą (2018 m. – 30 eurų, 2019 m. – 60 eurų, 2020 m. vaiko pinigų suma bus lygi valstybės remiamų pajamų (toliau – VRP) dydžiui), o patį VRP didinti  iki 122 eurų bei apmokestinti brangų turtą. Tai ir yra to „išreklamuoto“ susitarimo, vadinamo memorandumu esmė". LSDP Frakcijos seniūno nuomone, šiam susitarimui skiriama nepelnytai daug dėmesio ir reaguojama karštakošiškai.

LSDP pirmininkas G. Paluckas: Tai akibrokštas partijai

„Pačią iniciatyvą vertinu kaip tam tikrą akibrokštą, politinę saviveiklą, nes paties memorandumo nei teksto, nei apmatų nėra svarsčiusi ar mačiusi nei frakcija, nei valdymo organai. Todėl  sakyčiau tai gal būt yra iš politinio nepatyrimo padarytas veiksmas, kuris tikrai labai keistai atrodo. Nes šiuo metu partija sprendžia dėl koalicijos ateities iš esmės, tai tik priėmus tokį sprendimą galimi įvairūs alternatyvūs bendradarbiavimo formatai su Valstiečiai-žaliaisiais ir su vyriausybe. Taip pat įvairūs kiti paramos būdai konkretiems klausimams ar politiniams sprendimams“, - sako LSDP pirmininkas Ginataus Paluckas.

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas tvirtina, kad pagal LSDP statutą Seimo frakcijos veiklą koordinuoja partijos prezidiumas. Prezidiumo posėdyje ir bus svarstomi tokie atskirų frakcijos narių susitarimai. Taip pat prezidiumas nustatys LSDP tarybos datą, kai bus balsuojama dėl tolimesnio LSDP darbo valdančiojoje koalicijoje.

Paklaustas, ką dabar darys, Gintautas Paluckas teigė, kad  dabar šį klausimą svarstys partijos valdyba. „Ji susirinks, matyt, dar šią savaitę, kaip ir partijos prezidiumas. Aš tik priminsiu, kad partijos prezidiumas pagal statutą turi teisę, net pareigą politiškai kuruoti ir prižiūrėti frakciją, formuoti politinę nuomonę ar nuostatą vienais ar kitais klausimais. Todėl prezidiumas vykdys savo funkciją ir apsvarstys šią iniciatyvą.

Paklaustas ar G. Paluckas nesijaučia nusivylęs kaip vadovas ir nuvertintas, LSDP pirmininkas atsakė, kad nuvertintas nesijaučia, bet yra šiek tiek nusivylęs tokiais veiksmais. Mes valdyboje esame kalbėję ir svarstę memorandumo, kaip bendradarbiavimo įrankio, galimybę. Ir tai būtų konstruktyvios opozicijos, tuo atveju, jei mes pasiryžtume trauktis iš koalicijos ir „Valstiečių-žaliųjų“ frakcijos dokumentas. Bet dabar, išėjimas su šia iniciatyva yra toks tikrai ėjimas „prieš“ – konfrontacija su partija, su partijos skyriais. To tikrai nereikėtų nei vienam politikui siekti.

Gediminas Kirkilas: Premjeras bando supriešinti

„Premjeras gali įvairiai galvoti, bet mes esame partija, mes nesame laikinas būrys, kuris subėga prieš rinkimus. Pas mus yra institucijos ir jos nuomonę pareikš. Frakcija taip pat nuomonę pareikš. Mūsų koalicijos partneriai nori pateikti, kad čia jau faktas, bet taip kol kas nėra“, – sako G.Kirkilas.

„Manau, kad nelabai korektiškai pasielgė premjeras, kuris kvietėsi susitikti tik frakcijos seniūną, o ne partijos pirmininką. Manau, kad, jeigu koalicijos partneriai nori gerų santykių koalicijoje, jie turi galvoti apie tai. Čia yra bandymai mus pastatyti prieš partijos pirmininką, bet tai nepavyks, nes mes esame patyrę žmonės“, – žiniasklaidai teigia G. Kirkilas.

Marijampolėje - mero rinkimai. Sėkmės ir palaikymo linkime Irenai Lunskienei!

Šį Sekmadienį, kai į pirmąjį Rudens Sesijos posėdį rinksis Seimo nariai, Marijampolės savivaldybės gyventojai eis balsuoti ir rinks merą. Rinkimai rengimai, nes kovą anapilin iškeliavo ilgametis savivaldybės meras ir mūsų bičiulis Vidmantas Brazys.

Šiuose rinkimuose sėkmės ir palaikymo linkime LSDP kandidatei, bičiulei Irenai Lunskienei.

„Pirmą kartą Marijampolės istorijoje galime turėti merę, tad būtų šaunu, jei ja taptų Irena“, - sako bičiulis, marijampolietis Karolis Podolskis, šiuo metu einantis Vyriausybės atstovo pareigas Marijampolės apskrityje. Jis pažymi, kad rinkimų kampanija Marijampolės savivaldybėje buvo aktyvi ir net peržengianti garbingos kovos ribas, pavyzdžiui,  reklama papuošti automobiliai buvo paliekami prie geltonų linijų, plakatai klijuojami kur ir kaip papuola, taip pat ir ant viešųjų įstaigų, reklaminiai įrenginiai statyti neturint leidimų ir pan.  „Pretendentų rinkimų kampanijose netrūko nei populizmo, nei skambių pažadų apie  nemokamą vandenį ar pramogų parkus, apie pažabojamą emigracija, nemokamos studijos ir pan. Kita vertus, konkrečių ir pamatuotų siūlymų, konstruktyvios kritikos pasigedome. Net peržiūrėjus Vyriausiosios rinkimų komisijos organizuojamus rinkimų debatus televizijoje, buvo matyti, kad net vienai geriausių žurnalisčių Daivai Žeimytei, sunkiai sekėsi iš kandidatų išpešti konkretesnių idėjų“, - savo įžvalgomis dalinasi Karolis Podolskis.

„Tačiau, kad ir kokie būtų kandidatai, kokius „aukso kalnus“ bežadėtų, Marijampolė visada buvo, yra ir bus – solidi, nuosekli, nesiblaškanti bei sėkmingai besivystanti savivaldybė. Čia gyvenantys, dirbantys ir kuriantys žmonės daugelį metų dėjo pastangas, kurios dabar vainikuojamos skambiais epitetais apie išpuoselėtą, patrauklų ir įdomų gyventi miestą“ – sako K. Podolskis, pažymėdamas, kad šiuose mero rinkimuose, jis bus linkęs rinktis nuoseklumą, patirtį, aiškius veiklos principus, konkrečius siekius ir sugebėjimą vienyti bendriems darbams!

„Tokiu žmogumi matau Ireną Lunskienę - dabartinę savivaldybės vadovę, kuri tęsia pradėtus darbus ir drąsiai sprendžia iškilusius sunkumus“, - sako bičiulis, einantis Vyriausybės atstovo pareigas Marijampolės apskrityje.

Likti koalicijoje su LVŽS ar ne?

Jau apsirendė 44 LSDP skyriai. Prie pasisakančiųjų trauktis iš koalicijos būrio prisijungė Anykščių ir Visagino LSDP skyriai. Siulančių persiderėti yra 6, o už pasilikimą koalicijoje pasisako 5 LSDP skyriai.


Šį savaitgalį, šeštadienį LSDP raudonąją palapinę pamatysime net trijuose Lietuvos miestuose: Šiauliuose, Utenoje bei Panevėžyje. Į šventę kvies ir mūsų Kėdainių bičiuliai. Kviečiame apsilankyti ir dalyvauti!

,,SOCIALDEMOKRATŲ NAUJIENOS”, 2017 09 07

Aktualijos

Socialdemokratai: Seimas neturi užsiimti paminklų statyba ar griovimais

Socialdemokratai nepalaiko iniciatyvos rinkti parašus dėl ...

AKCIJA ,,MATOMAS VILNIAUS RAJONE"

Atšvaitai yra vienas geriausių bei paprasčiausių būd...

Seimo narė D. Šakalienė: vienišiems ligoniukams ligoninėse galėtų padėti savanoriai

Į viešumą keliami atvejai, kai ligoninėse trūksta prie...

SVEIKINAME GIMUSIUS GRUODŽIO MĖNESĮ

  SVEIKINAME GIMUSIUS GRUODŽIO MĖNESĮ ...

Socialdemokratų pozicija dėl „vaiko pinigų“: priemonės nepakankamos

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nuomone,...

Socialdemokratai: „krizė“ biudžetininkams tęsiasi

  Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija valda...

TARPTAUTINĖ KOVOS PRIEŠ MOTERŲ PRIEVARTĄ DIENA

Lapkričio 25-oji - Tarptautinė kovos prieš moterų prieva...

Apklausa

Ar balsuotumėte už LSDP?Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Visos teisės saugomos © 2011 Vilniaus rajono socialdemokratai. Sukurta: