Į JŪROS ŠVENTĘ, 2017

Pirmadienis, 24 Liepa 2017 14:30

Jūros šventės projektas – TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ, jau 7-ąjį kartą kviečia atrasti žaismingus, spalvingus, nepamirštamus projektus ir netikėtas improvizacijas. Pamėgta, laukiama, įsikursianti Turgaus gatvėje iškilsiančiame amfiteatre, „Teatrinio veiksmo gatvė“ įtrauks šarmingais ir muzikaliais pasirodymais. O kam būti praeiviu, jei gali tapti dalyviu? Šį kartą, ATRADIMŲ akimirkas kurs svečiai iš Prancūzijos – trupė „Demain on Change Tout”, klaipėdiečiai – „Trupė: tam kartui“, pantomimos teatras „A“ ir projekto „Familia“ personažai. Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

Interaktyvus muzikinis gatvės šou „Žmogus paukštis ir jo chimerų orkestras“

Trupė „Demain on Change Tout” (Prancūzija)
Vaidina: François Orange, Pierre Chaumier, Florent Maton, Maxime Gillet, Sarah Letouzey, Gino Dominique Bilheur
Ko-prodiuseriai: Compagnie Assahira
Trukmė 45 min.
Milžiniškos žmogaus paukščio lėlės ir jį lydinčių muzikantų – chimerų orkestro kelionė po miestą virsta vizualiu ir poetišku šou. Du smuikininkai, du rago pūtikai ir kapitonas įgarsina žmogaus paukščio nuotaikas, nes muzika yra tikroji jo gyvybė ir mėgstamiausia kalba. Melancholiško žvilgsnio žmogaus ir stručio hibridas myli bei skanauja viską, ką randa. Jis yra paštininkas, poetas ir klajūnas, nepriklausantis jokiam pasauliui. Jo didelės akys primena tolimas salas, o jo plunksnos slepia tikruosius paukščio kontūrus ir vidaus gyventojus.
Pasiruoškite improvizacijai!!!

Teatrinis-muzikinis ekskursas į praeitį „Vivat, amžinas Pajūri!”
Trupė „Tam kartui“su Marijumi Kučiku, Egle Miškinyte, Nerijumi Gedminu, Reda Striškaite, Tomu Kastravicku.
Turbūt ne vienas iš mūsų, žvelgdamas į nespalvotas ūsuotų ponų ir skybėlėtų damų fotografijas, ar subraižytoje kino kronikos juostoje stebėdamas nerangiai judančius ir nenatūraliose pozose sustingusius žmones, susimąsto, o koks buvo jų tikrasis gyvenimas, kaip jie elgėsi prieš šimtą metų. Juk negalėjo būti viskas taip linksma kaip Buster’io Keaton’o ar Charlie Chaplin’o filmuose, taip teatrališka, kaip populiariose to meto melodramose… O dar tie juokingi, jau nebevartojami ir XXI a. pradžios žmogui neįprasti išsireiškimai, keistos gramatinės konstrukcijos laikraščių skiltyse… Todėl šįsyk siūlome persikelti į ne tokią tolimą praeitį – tarpukario Klaipėdą. Pasimatykime!

Jūros šventės provokacija-miuziklas „Familia“
„Kiekvienas žmogus slepia savyje gyvūną, tam tikrą tipažą. Kartais gyvenimiškos situacijos provokuoja mus elgtis instinktyviai tarsi gyvūnus. Kaip išlikti tokiose situacijose žmogumi. Kas yra žmogiškumo esmė? Universali meno kalba, gyvūnų personifikacijos – puikiai suprantamos vaikui, o situacijas iš gyvenimo, atskleidžiančias  žmogiškumą, šeiminius  žmonių santykius  puikiai atpažins suaugusieji“, – sako  projekto sumanytojas ir režisierius, Klaipėdos lėlių teatro kūrėjas Vytautas Kairys.
Anot režisieriaus, muzika ir humoru nuspalvinti fantasmagoriniai „Familios“ etiudai – tarsi kafkiškos metamorfozės iš mūsų kasdienio šeiminio gyvenimo, Klaipėdos miesto aktualijų. Didelis dėmesys projekte bus skiriamas socialinėms problemoms, turtinės nelygybės bei žmonių santykių analizei, nagrinėjami gyvenimo rutinos pavojai, skirtingų kartų santykių paradoksai.  „Familia“ pasirodymuose persipins komedija ir tragedija, drama ir melodrama, bliuzo klasika ir šiuolaikinis rokas.

Pantomimos teatro „A“ provokacija „Mimų laivas“
Pantomimos teatras „A“ – ilgametis Jūros šventės draugas, kuris šį kartą pristato naują istoriją. Jei mieste 100 laivų, kodėl tarp jų negali būti ir MIMŲ LAIVO? Kuo jis kitoks? Bangos visiems vienodos – svetingos ir audringos, todėl drąsiai, nebijodami jūros ligos, sėskit į „Mimų laivą“ ir pasiduokit improvizacijoms. Pantomimos teatras „A“ įkurtas 1994 m. Klaipėdos muzikos centre. Studijos vadovas Aleksas Mažonas, propaguoja pantomimos ir judesio raišką, kuria originalius įvairialypius projektus: nuo dramatiškų tragizmo kupinų spektaklių iki parodijų ir ironiškų pramoginio žanro etiudų.

TEATRINIO VEIKSMO GATVĖS PROGRAMA

LIEPOS 27 D., KETVIRTADIENIS
18.00, 21.00 Interaktyvus muzikinis gatvės šou „Žmogus paukštis ir jo chimerų orkestras“ (Prancūzija).Trukmė 45 min. (Danės krantinės, senamiesčio erdvės)
LIEPOS 28 D., PENKTADIENIS
17.00, 19.00 Trupė „Tam kartui“ – teatrinis-muzikinis ekskursas į praeitį „Vivat, amžinas Pajūri!”
19.30, 21.00 Pantomimos teatro „A“ provokacija „Mimų laivas“
16.00, 20.00, 22.00 Interaktyvus muzikinis gatvės šou „Žmogus paukštis ir jo chimerų orkestras“ (Prancūzija). Trukmė 45 min.
Amfiteatras Turgaus g.

LIEPOS 29 D., ŠEŠTADIENIS
12.00, 14.00, 16.00, 18.00 Trupė „Tam kartui“ – teatrinis-muzikinis ekskursas į praeitį „Vivat, amžinas Pajūri!”
13.00, 15.00, 17.00 Pantomimos teatro „A“ provokacija „Mimų laivas“
Amfiteatras Turgaus g.
19.00–21.00  Festivalio „Klaipėda Piano Masters“ dedikacija Jūros šventei: interaktyvios fortepijono varžybos Jūros šventės 2017 prizui laimėti
Amfiteatras Turgaus g.

LIEPOS 30 D., SEKMADIENIS
17.00–19.00
Susitikimai su Klaipėdos lėlių teatro projekto „Familia“ personažais – zuikiais, panda, pingvinais ir maldininku
Turgaus g., Tiltų g., Danės krantinės

Liepos 29 d. (šeštadienį, 10-16 val.) Kruizinių laivų terminale Jūsų lauks LSDP palapinė su “

„Laimės ratu”. Pabendrauti su klaipėdiečiais bei bičiuliais atvyksta LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas. Visi esate labai laukiami :)

Pagal   lsdpklaipeda.lt

http://www.lsdpklaipeda.lt/liepos-28-30-d-juros-svente/


Aktualijos

Socialdemokratai: Seimas neturi užsiimti paminklų statyba ar griovimais

Socialdemokratai nepalaiko iniciatyvos rinkti parašus dėl ...

AKCIJA ,,MATOMAS VILNIAUS RAJONE"

Atšvaitai yra vienas geriausių bei paprasčiausių būd...

Seimo narė D. Šakalienė: vienišiems ligoniukams ligoninėse galėtų padėti savanoriai

Į viešumą keliami atvejai, kai ligoninėse trūksta prie...

SVEIKINAME GIMUSIUS GRUODŽIO MĖNESĮ

  SVEIKINAME GIMUSIUS GRUODŽIO MĖNESĮ ...

Socialdemokratų pozicija dėl „vaiko pinigų“: priemonės nepakankamos

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nuomone,...

Socialdemokratai: „krizė“ biudžetininkams tęsiasi

  Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija valda...

TARPTAUTINĖ KOVOS PRIEŠ MOTERŲ PRIEVARTĄ DIENA

Lapkričio 25-oji - Tarptautinė kovos prieš moterų prieva...

Apklausa

Ar balsuotumėte už LSDP?Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Visos teisės saugomos © 2011 Vilniaus rajono socialdemokratai. Sukurta: