Naujienos

Mieli Bičiuliai,

Penktadienis, 28 Liepa 2017 11:18

Lauksime visų išplėstiniame  skyriaus tarybos posėdyje,

kuris įvyks š.m. rugpjūčio 3 d. (ketvirtadienį) 17.30  val.

LSDP būstinėje, Basanavičiaus g. 16.

 

LSDP Vilniaus r. skyriaus pirmininkas Robert Duchnevič

 

Mieli Bičiuliai,

Penktadienis, 28 Liepa 2017 11:15

Lauksime visų išplėstiniame  skyriaus tarybos posėdyje,

kuris įvyks š.m. rugpjūčio 3 d. (ketvirtadienį) 17.30  val.

LSDP būstinėje, Basanavičiaus g. 16.

 

LSDP Vilniaus r. skyriaus pirmininkas Robert Duchnevič

 

PARTIJOS NAUJIENOS

Penktadienis, 28 Liepa 2017 09:06

G. PALUCKAS ir A. PALIONIS: VALSTIEČIAI KARŠČIUOJASI

Valstiečiams žaliesiems ultimatyviai iš socialdemokratų reikalaujant atsakymo, ar jie lieka valdančiojoje koalicijoje, LSDP partijos pirmininkas Gintautas Paluckas ir Seimo LSDP frakcijos seniūnas Andrius Palionis savo pozicijų nekeičia: socialdemokratai atsiklaus skyrių nuomonės, kaip ir planuota.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderiai nusprendė, jog partnerių prašys išreikšti savo nuomonę – likti koalicijoje ar ne – iki rugsėjo 10 dienos, tai yra iki Seimo rudens sesijos pradžios.

Socialdemokratai prieš kurį laiką numatė, jog atsakymų iš partiečių lauks ilgiau – iki rugsėjo 20 dienos. G. Paluckas dar sykį patvirtino, kad pozicijos nekeis: skyrių nuomonės bus laukiama iki Prezidiumo nustatytos datos, vėliau bus šaukiama Taryba.

„Mes dėkingi už raginimus, bet mes juos priimsim tada, kada priimsim. Mes esam didelė, įtakinga, savarankiška partija. Skyriai tai apsvarstys iki rugsėjo 20-os, po to bus Tarybos posėdis. Nei anksčiau, nei vėliau. Mes turime struktūrą. Aš suprantu „valstiečius“, kurie tos struktūros neturi, pas juos galbūt sprendimai priimami vienasmeniais tokiais nutarimais, mes turim 60 skyrių, visi jie yra veiklūs, visi jie turi teisę pasisakyti tuo klausimu. Todėl įvertinus atostogų periodą, rugpjūčio mėnuo yra labai normalus 30-ies dienų periodas apsvarstyti ir priimti sprendimus,“ – įsitikinęs LSDP pirmininkas.

Žibalo į ugnį įpylė ir Seimo primininkas Viktoras Pranckietis. „Nieko nėra pastovaus. Gali taip atsitikti, kad LSDP frakcijos nuomonė nesutaps su LSDP rajonų skyrių nuomonėmis. Mes turime tokių žinių“ , - žurnalistams pareiškė Seimo primininkas.

Tačiau LSDP pirmininkas G. Paluckas tai įvertino kaip partijos ir frakcijos skaldymą.

„Aš vertinčiau, kad tokios išvados per ankstyvos. Apskritai, samprotavimas, kad socialdemokratai yra nevieningi, kad frakcija dirba atsietai nuo partijos ar kad partija negirdi frakcijos, yra visiškai nepagrįsti ir nepasverti. Kai bus priimti sprendimai, jų laikysis visi, absoliučiai visi partijos nariai, tarp jų ir frakcijos nariai“, – reaguodamas į Seimo primininko V. Pranckiečio teiginius teigė G. Paluckas.

Savo ruožtu G. Paluckas sako, kad nesistebi bandymais įvaryti pleištą tarp socialdemokratų: „Aš suprantu, kad yra interesas mūsų koalicijos partnerių ar net opozicijos suskaldyti, pasakyti, kad štai frakcija su partija nesusijusi, kad galima kažkokiais kitokiais, man nesuprantamais būdais politiškai dirbti. Bet mes laikomės labai paprastų principų – priimtas sprendimas, mes jo visi laikomės.“

Socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas A. Palionis antrino partijos pirmininkui ir sakė nesuprantąs, kokius atskalūnus omenyje turėjo V. Pranckietis.

„Jeigu jie žino ir jeigu yra tokių žmonių, kurie kurs naują darinį, tai tikrai aš nesu tarp tų žmonių ir nesu tas, su kuriuo šnekėjo „valstiečiai“. Ir kiek aš bendrauju su savo frakcijos nariais, tai nė vienas to neišsidavė, kad norėtų kažkur atskilt ar kažkur prisijungt“, – sakė A. Palionis.

LSDP naujienlaiškis

 

Į JŪROS ŠVENTĘ, 2017

Pirmadienis, 24 Liepa 2017 14:30

Jūros šventės projektas – TEATRINIO VEIKSMO GATVĖ, jau 7-ąjį kartą kviečia atrasti žaismingus, spalvingus, nepamirštamus projektus ir netikėtas improvizacijas. Pamėgta, laukiama, įsikursianti Turgaus gatvėje iškilsiančiame amfiteatre, „Teatrinio veiksmo gatvė“ įtrauks šarmingais ir muzikaliais pasirodymais. O kam būti praeiviu, jei gali tapti dalyviu? Šį kartą, ATRADIMŲ akimirkas kurs svečiai iš Prancūzijos – trupė „Demain on Change Tout”, klaipėdiečiai – „Trupė: tam kartui“, pantomimos teatras „A“ ir projekto „Familia“ personažai. Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.

Interaktyvus muzikinis gatvės šou „Žmogus paukštis ir jo chimerų orkestras“

Trupė „Demain on Change Tout” (Prancūzija)
Vaidina: François Orange, Pierre Chaumier, Florent Maton, Maxime Gillet, Sarah Letouzey, Gino Dominique Bilheur
Ko-prodiuseriai: Compagnie Assahira
Trukmė 45 min.
Milžiniškos žmogaus paukščio lėlės ir jį lydinčių muzikantų – chimerų orkestro kelionė po miestą virsta vizualiu ir poetišku šou. Du smuikininkai, du rago pūtikai ir kapitonas įgarsina žmogaus paukščio nuotaikas, nes muzika yra tikroji jo gyvybė ir mėgstamiausia kalba. Melancholiško žvilgsnio žmogaus ir stručio hibridas myli bei skanauja viską, ką randa. Jis yra paštininkas, poetas ir klajūnas, nepriklausantis jokiam pasauliui. Jo didelės akys primena tolimas salas, o jo plunksnos slepia tikruosius paukščio kontūrus ir vidaus gyventojus.
Pasiruoškite improvizacijai!!!

Teatrinis-muzikinis ekskursas į praeitį „Vivat, amžinas Pajūri!”
Trupė „Tam kartui“su Marijumi Kučiku, Egle Miškinyte, Nerijumi Gedminu, Reda Striškaite, Tomu Kastravicku.
Turbūt ne vienas iš mūsų, žvelgdamas į nespalvotas ūsuotų ponų ir skybėlėtų damų fotografijas, ar subraižytoje kino kronikos juostoje stebėdamas nerangiai judančius ir nenatūraliose pozose sustingusius žmones, susimąsto, o koks buvo jų tikrasis gyvenimas, kaip jie elgėsi prieš šimtą metų. Juk negalėjo būti viskas taip linksma kaip Buster’io Keaton’o ar Charlie Chaplin’o filmuose, taip teatrališka, kaip populiariose to meto melodramose… O dar tie juokingi, jau nebevartojami ir XXI a. pradžios žmogui neįprasti išsireiškimai, keistos gramatinės konstrukcijos laikraščių skiltyse… Todėl šįsyk siūlome persikelti į ne tokią tolimą praeitį – tarpukario Klaipėdą. Pasimatykime!

Jūros šventės provokacija-miuziklas „Familia“
„Kiekvienas žmogus slepia savyje gyvūną, tam tikrą tipažą. Kartais gyvenimiškos situacijos provokuoja mus elgtis instinktyviai tarsi gyvūnus. Kaip išlikti tokiose situacijose žmogumi. Kas yra žmogiškumo esmė? Universali meno kalba, gyvūnų personifikacijos – puikiai suprantamos vaikui, o situacijas iš gyvenimo, atskleidžiančias  žmogiškumą, šeiminius  žmonių santykius  puikiai atpažins suaugusieji“, – sako  projekto sumanytojas ir režisierius, Klaipėdos lėlių teatro kūrėjas Vytautas Kairys.
Anot režisieriaus, muzika ir humoru nuspalvinti fantasmagoriniai „Familios“ etiudai – tarsi kafkiškos metamorfozės iš mūsų kasdienio šeiminio gyvenimo, Klaipėdos miesto aktualijų. Didelis dėmesys projekte bus skiriamas socialinėms problemoms, turtinės nelygybės bei žmonių santykių analizei, nagrinėjami gyvenimo rutinos pavojai, skirtingų kartų santykių paradoksai.  „Familia“ pasirodymuose persipins komedija ir tragedija, drama ir melodrama, bliuzo klasika ir šiuolaikinis rokas.

Pantomimos teatro „A“ provokacija „Mimų laivas“
Pantomimos teatras „A“ – ilgametis Jūros šventės draugas, kuris šį kartą pristato naują istoriją. Jei mieste 100 laivų, kodėl tarp jų negali būti ir MIMŲ LAIVO? Kuo jis kitoks? Bangos visiems vienodos – svetingos ir audringos, todėl drąsiai, nebijodami jūros ligos, sėskit į „Mimų laivą“ ir pasiduokit improvizacijoms. Pantomimos teatras „A“ įkurtas 1994 m. Klaipėdos muzikos centre. Studijos vadovas Aleksas Mažonas, propaguoja pantomimos ir judesio raišką, kuria originalius įvairialypius projektus: nuo dramatiškų tragizmo kupinų spektaklių iki parodijų ir ironiškų pramoginio žanro etiudų.

TEATRINIO VEIKSMO GATVĖS PROGRAMA

LIEPOS 27 D., KETVIRTADIENIS
18.00, 21.00 Interaktyvus muzikinis gatvės šou „Žmogus paukštis ir jo chimerų orkestras“ (Prancūzija).Trukmė 45 min. (Danės krantinės, senamiesčio erdvės)
LIEPOS 28 D., PENKTADIENIS
17.00, 19.00 Trupė „Tam kartui“ – teatrinis-muzikinis ekskursas į praeitį „Vivat, amžinas Pajūri!”
19.30, 21.00 Pantomimos teatro „A“ provokacija „Mimų laivas“
16.00, 20.00, 22.00 Interaktyvus muzikinis gatvės šou „Žmogus paukštis ir jo chimerų orkestras“ (Prancūzija). Trukmė 45 min.
Amfiteatras Turgaus g.

LIEPOS 29 D., ŠEŠTADIENIS
12.00, 14.00, 16.00, 18.00 Trupė „Tam kartui“ – teatrinis-muzikinis ekskursas į praeitį „Vivat, amžinas Pajūri!”
13.00, 15.00, 17.00 Pantomimos teatro „A“ provokacija „Mimų laivas“
Amfiteatras Turgaus g.
19.00–21.00  Festivalio „Klaipėda Piano Masters“ dedikacija Jūros šventei: interaktyvios fortepijono varžybos Jūros šventės 2017 prizui laimėti
Amfiteatras Turgaus g.

LIEPOS 30 D., SEKMADIENIS
17.00–19.00
Susitikimai su Klaipėdos lėlių teatro projekto „Familia“ personažais – zuikiais, panda, pingvinais ir maldininku
Turgaus g., Tiltų g., Danės krantinės

Liepos 29 d. (šeštadienį, 10-16 val.) Kruizinių laivų terminale Jūsų lauks LSDP palapinė su “

„Laimės ratu”. Pabendrauti su klaipėdiečiais bei bičiuliais atvyksta LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas. Visi esate labai laukiami :)

Pagal   lsdpklaipeda.lt

http://www.lsdpklaipeda.lt/liepos-28-30-d-juros-svente/


 

Socialdemokratai nepritaria 40 darbo dienų atostogoms Seimo nariams

Pirmadienis, 24 Liepa 2017 11:13

Lietuvos socialdemokratų partija nepritaria Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio, Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės ir Sveikatos reikalų komiteto pirmininkės Agnės Širinskienės pasiūlymui Seimo nariams kasmet suteikti po 40 darbo dienų kasmetinių apmokamų atostogų.

„Naujasis Darbo kodeksas nustatė, kad pagal darbo sutartį dirbantys darbuotojai turi vos 20 darbo dienų kasmetinių atostogų. Daliai darbuotojų, kurie atostogas imdavo tik darbo dienomis, pagal naują kodeksą atostogos sutrumpėjo. Kodėl Seimo nariai turėtų turėti kitokias sąlygas nei kiti Lietuvos dirbantieji? Tam nepakanka argumentų, nes Seimo nario darbas neturi išskirtinės rizikos ar padidintos įtampos. Įtemptai dirba ir mokytojai, ir gydytojai, ir ugniagesiai, ir verslininkai“, - teigia socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Tai suteikia Seimo nariams išskirtines sąlygas, nors parlamentarai yra tokie pat darbuotojai kaip ir visi žmonės. Jų atostogos galėtų būti reglamentuojamos atsižvelgus arba į naująjį Darbo kodeksą, arba į Valstybės tarnybos įstatymą, kuris taikomas valstybės tarnautojams“, - teigia socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Andrius Palionis.

Pagal naująjį Darbo kodeksą darbuotojui suteikiamos 20 darbo dienų kasmetinės atostogos. Pagal Valstybės tarnybos įstatymą valstybės tarnautojams šiuo metu suteikiamos 28 kalendorinių dienų kasmetinės minimalios atostogos, o tarnautojui, turinčiam penkerių metų stažą už kiekvienų paskesnių trejų metų stažą suteikiamos 3 kalendorinės dienos kasmetinių papildomų atostogų. Tačiau esama planų Valstybės tarnybos įstatymą suderinti su naujuoju Darbo kodeksu.

www.lsdp.lt, 2017  07 19

 


Puslapis 1 iš 169

Aktualijos

Mieli Bičiuliai,

Lauksime visų išplėstiniame  skyriaus tarybos posėdyje,...

Mieli Bičiuliai,

Lauksime visų išplėstiniame  skyriaus tarybos posėdyje,...

PARTIJOS NAUJIENOS

G. PALUCKAS ir A. PALIONIS: VALSTIEČIAI KARŠČIUOJASI Val...

Į JŪROS ŠVENTĘ, 2017

Jūros šventės projektas – TEATRINIO...

Socialdemokratai nepritaria 40 darbo dienų atostogoms Seimo nariams

Lietuvos socialdemokratų partija nepritaria Seimo pirminink...

Socialdemokratai apie urėdijas

https://www.youtube.com/watch?v=zbb0Fc1iYVU&feature=youtu.be...

Vilniaus rajono socialdemokratai minėjo Valstybės dieną

http://lsdp.lt/lt/naujienos/regionai/id/5076/vilniaus_rajono...

Socialdemokratai siūlo nuolatinę mokesčių lengvatą šildymui

Socialdemokratų frakcijos nariai Seime užregistravo siūly...

Apklausa

Ar balsuotumėte už LSDP?Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Visos teisės saugomos © 2011 Vilniaus rajono socialdemokratai. Sukurta: